نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟

6337
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42446
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟

برای اینکه بتونم یه پرستار بشم میخوام اول برم دانشگاه و درس بخونم ولی نمیخوام که کنکور بدم فکر میکنم کنکور دادن بدترین راهه برای رسیدن به این آرزو خیلی دارم دنبال یه راه میگردم بشه بدون کنکور رفت دانشگاه واسه همین دارم هرچی سایت که در این باره نوشته شده میخونم اما بین این همه سایت یه جا بود که نوشته هاش به نظره من خیلی منطقی و شدنی بود حتما برای شما میزارم لینکش رو تا بتونید بخونید خوشحال میشم اگه مشاورم میتونید کنید حتما اقدام کنید من سرپا گوشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sogolbahram نمایش پست ها
    برای اینکه بتونم یه پرستار بشم میخوام اول برم دانشگاه و درس بخونم ولی نمیخوام که کنکور بدم فکر میکنم کنکور دادن بدترین راهه برای رسیدن به این آرزو خیلی دارم دنبال یه راه میگردم بشه بدون کنکور رفت دانشگاه واسه همین دارم هرچی سایت که در این باره نوشته شده میخونم اما بین این همه سایت یه جا بود که نوشته هاش به نظره من خیلی منطقی و شدنی بود حتما برای شما میزارم لینکش رو تا بتونید بخونید خوشحال میشم اگه مشاورم میتونید کنید حتما اقدام کنید من سرپا گوشم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

چند سالتونه ؟ آیا قبلا ترک تحصیل کردین والان دوباره قصد ادامه تحصیل دارین ؟ قبلا ( درصورت ترک تحصیل ) یا درحال حاضر درستون خوب نبوده که کنکور رو معادله درستی برای اقدام نمیدونین ؟
    آیا صرفاً پرستاری؟ یا دوست دارین با رشته های پزشکی وسایر پیرا پزشکی ها هم بتونید برین دانشگاه ؟

اگر از آزمون کنکور ترس دارید کنکور فقط یه آزمونن که با توجه به این آزمون میزان علم دانشجو ها سنجش میشه برای ورود به دانشگاه

خوب آیا شما احتمال میدین در کنکور امکان موفقیت برای شما ممکن نیست وامکان نداره با توجه به میزان علم وتوانایی تون قبول بشین ؟

قبلاتوی کنکور سراسری داوطلبان بدون آزمون هم پذیرش میشدن
    اما به خاطر محبوبیت پرستاری ومامایی کاربر های این رشته ها افزایش پیدا کردن وبرای پذیرش این رشته ها آزمون کنکور بر گزار شد
    و درحال حاضر پذیرش بدون کنکور تابع شرایطی خاص هستند
    ویکی از آنها شرایط خود دانشگاه مورد نظر شماست یعنی علاوه بر شرایط کل شرایط دانشگاه ها هم متفاوت هستند

برای این منظور باید پیگیری بیشتری داشته باشین

امیدوارم موارد فوق براتون مفید واقع بشه

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

عزیزم ورود به رشته پرستاری بدون کنکور امکانپذیر نیست
    البته دانشگاههای بدون کنکور و رشته های بدون کنکور خیلی زیاد شدن اخیرا

اما پرستاری و کلا رشته های زیرشاخه علوم پزشکی در زمره رشته هایی هستن که همگی نیاز به کنکور دارن
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

5. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام

طبق شرایط خیلی خاص وتفکیک شده ودال بر بستر اون شرایط
    پذیرش بدون کنکور فقط برای پرستاری ممکن هست

یکی از شرط هاش معدل کل معدل سه سال دبیرستان هست
    البته با بستر اون شرایط افراد بسیار اندک و نادر میتونند از این استاندارد
    عبور کنند
    ویرایش توسط Saltanat : 12-02-2019 در ساعت 07:00 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42446
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام

طبق شرایط خیلی خاص وتفکیک شده ودال بر بستر اون شرایط
    پذیرش بدون کنکور فقط برای پرستاری ممکن هست

یکی از شرط هاش معدل کل معدل سه سال دبیرستان هست
    البته با بستر اون شرایط افراد بسیار اندک و نادر میتونند از این استاندارد
    عبور کنند
    بله من بیشتر با نظر شما موافق هستم چون که یه سایتی هم دیدم که در این باره نوشته بود که حتما لینکش رو میزارم شما هم بخونی و نظرتون رو بدین مرسی که بهم امید دادین

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42446
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    عزیزم ورود به رشته پرستاری بدون کنکور امکانپذیر نیست
    البته دانشگاههای بدون کنکور و رشته های بدون کنکور خیلی زیاد شدن اخیرا

اما پرستاری و کلا رشته های زیرشاخه علوم پزشکی در زمره رشته هایی هستن که همگی نیاز به کنکور دارن
    آخه من یه جا خوندم که میشه بدون کنکور رفت و همینجا هم هستن کسایی که با من موافق هستن پس اینا دارن علکی میگن که میشه

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    42339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام تنها راه تحصیل در رشته های پیراپزشکی و پزشکی از جمله پرستاری ملزم به شرکت در کنکور میباشد
    موفق باشید

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 119 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام
    کی گفته نمیشه بدون کنکور در پرستاری شرکت کرد من خودم سال دیگه باید کنکور بدم وباید بگم اصلا این طور نیست که شماها میگین علنی رفتم آموزش و پرورش و اونجا پرس جو کردم بهم آدرس لینک چند تا از ددانشگاهارو دادن وگفتن این ها بددون کنکور برا پرستاری دانش جو میپزیره به شرط اینکه خوب درس بخونی تا معدل سه سال دبیرستانت بالا تر از فلان رقم بشه یه سری شرایط دیگر هم داشت البته که من با توجه به اون شرایط نمیتونستم اقدام کنم ولی درکل هستش

اما حقوقشون مثل کسایی که کنکور دادن نیست و البته مدرکش رسمی هم نیست یعنی پرستاری که فقط تو بعضی بیمارستان ها استخدام میشه همین

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42560
    تشکـر
    2,153
    تشکر شده 50 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

عزیزم فقط پرستار ممکنه بدون کنکور بعضی دانشگاه های آزاد یه مبلغ هنگفت میگیرن و پرستاری دانشجو قبول میکنن
    فقط نمیدونم اسمشان رو بگم یا نه آخه قوانین نوشته بود نمیشه تبلیغ کرد میترسم اخراج بشم خخخخ

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط moshaver-edit نمایش پست ها
    با سلام تنها راه تحصیل در رشته های پیراپزشکی و پزشکی از جمله پرستاری ملزم به شرکت در کنکور میباشد
    موفق باشید
    سخن ایشون درسته و منم از ابتدا همینو عرض کردم

اونچه که اقا سالار اشاره کرد هم مدرک رسمی نیست و شرایط نامناسبی داره

بطور کلی رشته های زیرشاخه علوم پزشکی بخاطر حساسیت خاصی که دارن همگی نیازمند کنکور هستن
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

‌‌‌‌‌‌‌‌
    ویرایش توسط Saltanat : 06-16-2020 در ساعت 02:11 AM

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42571
    تشکـر
    65
    تشکر شده 89 بار در 80 پست
    میزان امتیاز
    5

اصلا امکان پذیر نیست اونا همش دروغه منم سال اول که کنکورم بد دادم کلی گولم زدن امکانش هست و فلان این حرفا تمام حرفایی که شما میگینو خوندم تا ته تهشم رفتم پوچ بود دروغ محص بود بهتره وقتتونو تو اون سایتا هدر ندین امکان پذیر نیست و فقط امیدواریه الکی اما سال بعد باانگیزه کامل نشستم خوندم رشته دلخواهمم قبول شدم بدون هیچ سهمیه ای اگه شما سهمیه دارین قبولیتون خیلی راحت میشه

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط یک تنهای خسته نمایش پست ها
    اصلا امکان پذیر نیست اونا همش دروغه منم سال اول که کنکورم بد دادم کلی گولم زدن امکانش هست و فلان این حرفا تمام حرفایی که شما میگینو خوندم تا ته تهشم رفتم پوچ بود دروغ محص بود بهتره وقتتونو تو اون سایتا هدر ندین امکان پذیر نیست و فقط امیدواریه الکی اما سال بعد باانگیزه کامل نشستم خوندم رشته دلخواهمم قبول شدم بدون هیچ سهمیه ای اگه شما سهمیه دارین قبولیتون خیلی راحت میشه
    سلام دوست عزیز

مطمئنی ؟ این رو کاملا سوالی میپرسم

شما برای پرستاری اقدام کردین و اون سایت ها و دانشگاه ها پوچی ادعاشون رو بهتون ثابت کردن یا اینکه خیر !

میبینی که واقع بعضی افراد دراین زمینه اقدام به عمل آوردن ومیگن ممکنه مثل آقا سالار بعضی هم میگن نه

خوب اولویت با کسی هست که در عمل این روند رو تجربه کرده
    آیا درعمل به پوچی این مهم رسیدین لطفا جواب بدین !

چون علا وه بر این که یک دانشگاه رو میشناسم که قبول میکنه برای پرستاری البته باشرایط تفکیک شده که قبلا هم گفتم نمیتونم به ضد ونقیض های اینجا هم بی توجه باشم !

من بقدری درسم خوب هست که بلا استثنا پزشکی قبول شم اما دوست دارم اینو بدونم ! لطفا اگر اقدام کردی وتجربه شخصی داری بامن و سایر افراد در میون بگزار
    ویرایش توسط Saltanat : 06-16-2020 در ساعت 02:10 AM

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42571
    تشکـر
    65
    تشکر شده 89 بار در 80 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز !!

مطمئنی ؟ این رو کاملا سوالی میپرسم !!

شما برای پرستاری اقدام کردین و اون سایت ها و دانشگاه ها پوچی ادعاشون رو بهتون ثابت کردن !! یا اینکه خیر !!

میبینی که واقع بعضی افراد دراین زمینه اقدام به عمل آوردن ومیگن ممکنه مثل آقا سالار بعضی هم میگن نه

خوب اولویت با کسی هست که در عمل این روند رو تجربه کرده !!
    آیا درعمل به پوچی این مهم رسیدین !! لطفا جواب بدین !!

چون علا وه بر این که یک دانشگاه رو میشناسم که قبول میکنه برای پرستاری البته باشرایط تفکیک شده که قبلا هم گفتم نمیتونم به ضد ونقیض های اینجا هم بی توجه باشم !!

من بقدری درسم خوب هست که بلا استثنا پزشکی قبول شم اما دوست دارم اینو بدونم ! لطفا اگر اقدام کردی وتجربه شخصی داری بامن و سایر افراد در میون بگزار
    من تو سایتها پیام هایی با محتوی ورود به پرستاری.اتاق عمل و گاها حتی بعضی جاها پزشکی بدون کنکور البته پیراپزشکیهاش کاردانی بود میدیدم و چن تا هم کانال پیگیر کانال ها شدم همش الکی بود و کذب محض و تماس گرفتم گفتن در صورتی که یک هزینه مالی سنگین بپردازی کمکت میکنیم بری خارج کشور و ادامه تحصیل بدی دیگم پیشو نگرفتم بیشتر از این خب شمایی که اینقدر درستون خوبه پس به مورد پایینتری فکر نکنین و در ضمن توانایی قبولی با آزمونو دارین دیگه!اگرم دانشگاهی میشناسین پیشو بگیرن اما بعید میدونم صحت داشته باشه بالاخره از پارسال تا امسال بازم شاید شرایط پذیرش رشته ها فرق کرده

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

من تو سایتها پیام هایی با محتوی ورود به پرستاری.اتاق عمل و گاها حتی بعضی جاها پزشکی بدون کنکور البته پیراپزشکیهاش کاردانی بود میدیدم و چن تا هم کانال پیگیر کانال ها شدم همش الکی بود و کذب محض و تماس گرفتم گفتن در صورتی که یک هزینه مالی سنگین بپردازی کمکت میکنیم بری خارج کشور و ادامه تحصیل بدی دیگم پیشو نگرفتم بیشتر از این خب شمایی که اینقدر درستون خوبه پس به مورد پایینتری فکر نکنین و در ضمن توانایی قبولی با آزمونو دارین دیگه!اگرم دانشگاهی میشناسین پیشو بگیرن اما بعید میدونم صحت داشته باشه بالاخره از پارسال تا امسال بازم شاید شرایط پذیرش رشته ها فرق کرده

مرسی

من اون مورد رو که درسم خوبه دیکته کردم تا بگم من برای خودم نمیخام تلاش کنم واقعا فقط دوست دارم استارتر عزیز سردرگم نباشه وبه نتیجه برسه !!

چون نمیخاستم بگم حرف من درسته وفلان رشته بدون کنکور مقدوره واقعا میخام به استارتر کمک شه

ممنونم که نظرت رو باما سهیم شدی

18. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    7

بله درسته امکانپذیر نیست!
    و من تعجب میکنم چرا بعضیها دنبال پذیرفته شدن بدون کنکور هستن

درسته که کنکور در همه کشورهای دنیا متداول نیست
    اما همون کشورها که کنکور ندارن در عوض به قدری استاندارد علمیشون بالاست و در ازمونهای کتبی و عملی سختگیری به خرج میدن که دانشجو باید خیلی بار علمیش بالا باشه که بتونه نهایتا مدرکشو بگیره

حالا در ایران بار سختگیری رو روی کنکور انداختن و افراد اگر واقعا باهوش و خواهان علم هستن پس بایستی استقبال کنن نه که دنبال ورود بدون کنکور باشن!!

مخصوصا در رشته های زیرشاخه علوم پزشکی که طرف با جون دیگران سر و کار داره اصلا نباس دنبال راحتی و ورود بی دغدغه و استادان اسان گیر و مدرک سهل الوصول باشه!

حتی با وجود سختی کنکور و پذیرش حساب شده بازم شاهد کادر پزشکی بعضا ضعیف در خیلی از بیمارستانها(مخصوصا دولتی) هستیم

من خودم واسه کاراموزی ۱۰۰ ساعته وارد یه بیمارستان دولتی شدم و حین اون ۱۰۰ ساعت بیش از ۲۰۰-۳۰۰ مورد خطاهای اشکار پزشکی و پرستاری دیدم و جالبه که از تذکر و یاداوری تعجب میکردن یا بعضا خشمگین میشدن!!
    انگار اون وضعیت واسشون عادی شده بود

علم به اسونی بدست نمیاد
    ممارست و پیگیری میخواد
    بقول معروف دود چراغ خوردن میخواد

پسر خاله من که از نوابغ دندانپزشکیه یکسال تموم روزی ۱۰ ساعت درس خوند و حتی یه مهمونی ساده نرفت و البته با رتبه تک رقمی دانشگاه بهشتی قبول شد

خودم دوران دانشجویی همیشه معدل الف بودم
    از محالات بود ایام امتحان اصلا وارد نت بشم مگر احیانا واسه سرچ یه موضوع علمی مرتبط با درسهای خودم

محال بود تو اون ایام با دوستام بیرون برم حتی فرصت نمیکردم احوال دوستامو بپرسم یا واسه گپ و گفت به کسی زنگ بزنم
    هر دانشجوی موفقی هم تو عمرم دیدم همین شیوه رو داشتن

اما میدیدم و الانشم میبینم دانشجوها یا دانش اموزایی که همه چی براشون اولویت داره الی درس خوندن!!

این واقعا باعث تاسفه چون ادم به هر رشته و هر شغلی که وارد میشه در قبال جامعه و وجدان خودش مسووله
    مخصوصا در رشته های مرتبط به پزشکی!

خیلی از نکاتی که حین مطالعه و تست زدن واسه کنکور یاد میگیرین بعدها تو دنیای حرفه ای به کارتون میان
    علم بی انتهاست
    از یادگیری و اموزش نباس فراری بود و هرچی وقت بیشتر روی مطالعه گذاشته بشه در اینده بیشتر به درد خود اون ادم میخوره

رشته ها و دانشگاههای با کنکورشم حتی بعضا خروجی درست درمونی ندارن وای به حال بدون کنکور!
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

20. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

‌‌‌‌‌
    ویرایش توسط Saltanat : 06-16-2020 در ساعت 02:07 AM

21. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)